СВІТ КАЗОК

Керівники: Скаженюк О.В., Ольхова О.А.

ГУРТОК «ЧАРІВНИЙ СВІТ КАЗОК В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО»

«Щоб стати справжньою людиною, дитина повинна перш за все поважати саму себе, без цієї поваги, без любові до краси в самому собі немислима людська культура, немислима і нетерпимість до всього, що принижує людину... Це не самозамилування, а гордість, чиста віра в добрий початок у самому собі»

В.Сухомлинський

Майбутнє України безпосередньо залежить від збереження й відтворення традиційних моральних цінностей, ідеалів добра та любові. Необхідність у цьому продиктована наявністю потужного інформаційного поля, поширення через засоби масової інформації образів насильства, страху, аморальності.

Проблема морально – етичного виховання завжди була актуальною. Як поводитися вдома, в сім'ї, на вулиці, з однолітками? І це не марні, а життєві й актуальні питання. Але для відповідей на ці питання у навчальних програмах не виділено часу. Тому педагоги самі повинні знайти час і визначити зміст занять з морально – етичного виховання. З огляду на це актуальним і своєчасним є запровадження програми морально – етичного виховання дітей дошкільного віку.

Мета програми гуртка «Чарівний світ казок В.О. Сухомлинського» – оптимізація морально-етичного виховання дітей в умовах дошкільного закладу, забезпечення взаємозв’язку моральних знань та уявлень, що діти отримують на заняттях, з їх повсякденною життєдіяльністю.

Проблеми виховання гуманності, любові до людей і всього навколишнього завжди були провідними в освітньо-виховній роботі з дошкільниками. Життя людини на Землі має починатися з бережного ставлення до матінки-природи, з любові до всього живого, а насамперед до людей. Ми повинні не стільки дбати за матеріальний достаток і гроші, скільки за світлу душу, чисту совість, добре серце, щире слово, обмежуватися тим, що маємо, чого заслужили.