Інклюзивна освіта

інклюзія

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА:

Про методичні рекомендації щодо визначення освітніх труднощів та рівнів підтримки у дітей раннього та дошкільного віку (лист МОН від 08.06.2022 № 4/1196-22)

Постанова Кабінету Міністрів України від 21.07.2021р. № 765 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами»

Лист МОН від 25.06.2020 № 1/9-348 «Щодо створення інклюзивного освітнього середовища в закладах дошкільної освіти»

Лист МОН України від 06.09.2022р. № 1/10258 «Про організацію освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2022/2023 навчальному році».

Наказ МОН України № 457 від 23.04.2021р. "Про затвердження типових програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників" (керівників ЗДО, вихователів, асистентів вихователів щодо надання підтримки в освітньому процесі дітям з ООП).

Постанова КМУ від 26 квітня 2022 р. № 483 «Про внесення змін до порядків, затверджених Постановами Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530 і від 15 вересня 2021 р. № 957»

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти»

Лист Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2021 р. № 1/23180-21 «Про визначення рівня підтримки у дітей з особливими освітніми потребами, які здобувають дошкільну освіту в інклюзивних групах"

Лист МОН України № 1/3845-22 від 02.04.2022 «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні».

На допомогу педагогу

МУЛЬТФІЛЬМИ ПРО ІНКЛЮЗІЮ, ЯКІ ВАРТО ПОДИВИТИСЯ З ДІТЬМИ

На вулиці, у магазині, у транспорті ми щодня зустрічаємо багато людей. Вони відрізняються за зростом, кольором очей, одягом, зачісками, фізичними особливостями. Серед них є і люди з інвалідністю. Часто дорослі не знають, як говорити з дітьми про інклюзію. Та є один чудовий спосіб — спільний перегляд мультфільмів! Ми зібрали для вас стрічки, які допоможуть позбутися стереотипів та обговорити важливі теми.

«ПОДАРУНОК»

Іноді щоб перестати ховатись від світу за власними переживаннями, щоб почати жити та радіти, достатньо маленького подарунка. Пухнастого, веселого та гавкітливого.

«МОТУЗКИ»

Історія дружби маленької Марії з новим однокласником на кріслі колісному. По-дитячому, з гумором, місцями – з сумом, але дуже щиро.

«ТАМАРА»

Балетні па й граційні рухи чудово вдаються талановитій Тамарі. Навіть попри те, що вона має певні проблеми зі слухом. Але чому це має заважати здійсненню мрії?

«ПОЗА ЗОРОМ»

Дівчинка з порушенням зору загубила свого собаку-поводиря, але знайшла чарівну паличку. Що трапилось далі? І як це – відчувати світ на дотик, запах та слух?

«ДИВОВИЖНІ РЕЧІ ТРАПЛЯЮТЬСЯ»

Навчальний мультфільм про людей з аутизмом та їхнє сприйняття світу. Після перегляду ви зможете розуміти людей довкола трохи краще.

МУЛЬТФІЛЬМ - КАЗКА «СОЛОВЕЙКО З ОДНИМ КРИЛОМ»

Казка розповідає про наш людський світ, про сім'ю, в якій є діти з особливими потребами, про те непросте випробування справжньою любов'ю, через яке вони проходять. А водночас і всі ми з вами, бо це від нас залежить, як їм житиметься у цьому світі, якою буде їхня життєва дорога. Отож казка адресована не лише дітям з особливими потребами та їхнім рідним, але й широкому колу глядачів – маленьких і великих, – бо всі ми є частиною цього великого світу, у якому так важливо, щоб кожен знайшов своє місце, щоб пісня кожного таки пролунала і була почута.