Тиждень безпеки дитини

На виконання спільного наказу департаменту освіти Вінницької міської ради від 18.01.2024 року №18 та Навчально – методичного центру ЦЗ та БЖД Вінницької області від 23.01.2024 року № НГ -7/947 «Про підготовку і проведення «Тижня безпеки дитини» у закладах дошкільної освіти міста у 2023/2024 н.р., наказу КЗ «ДНЗ №47 ВМР» від 25.03.2024 року №31 «Про проведення «Тижня безпеки дитини», згідно з «Порядком здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 26.06.2013 року №444, наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2016 року №1400 «Про затвердження положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту, листом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 19.08.2011 року №1/9 – 635 «Інструктивно-методичні матеріали щодо організації та проведення «Тижня безпеки дитини» в дошкільних навчальних закладах», щорічних «Організаційно-методичних вказівок з підготовки населення Вінницької області до дій у надзвичайних ситуаціях» та з метою практичного закріплення дітьми, відповідно до їх вікових категорій, теоретичних знань, умінь та навичок з питань безпеки життєдіяльності та основ здоров’я, а також практичної перевірки здатності дитячих колективів, педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу, закладів дошкільної освіти грамотно та чітко діяти у разі загрози або виникнення надзвичайних, несприятливих побутових або нестандартних ситуацій, в умовах загрози терористичного акту та в умовах ведення бойових дій на території України, у період з 13.05.2024 по 17.05.2024 року в КЗ «ДНЗ №47 ВМР» було організовано та проведено «Тиждень безпеки дитини».

«Тиждень безпеки дитини» планувався по тематичним дням:

• «Екологознайки»;
  • «Здоров’я понад усе»;
  • «Сам удома»;
  • «Дитина на вулиці»;
  • «Дитина серед людей».

Кожен тематичний день був спрямований на використання різних форм роботи в звичному форматі: організована пізнавальна діяльність, ігрова діяльність, театралізована діяльність, уроки практичного життя, моделювання ігрових, проблемних ситуацій та їх розв’язання, хвилинки безпеки, співпраці з батьками вихованців.

Організація «Тижня безпеки дитини» сприяла усвідомленню дошкільнятами значення безпеки у сучасному світі, закріпленню ними правил поводження в надзвичайних ситуаціях воєнного стану, побуту, безпеки на дорогах та спонукала малечу дбайливо ставитись до свого здоров’я.

Різноманітні форми роботи, як з дошкільнятами, так і з батьками вихованців, посприяли підвищенню рівня обізнаності щодо питань безпеки усіх учасників освітнього процесу.